Aktualności, Manicure

Jak długo powinna trwać wizyta w salonie manicure?

Dla wielu z nas wizyta w salonie beauty to zasłużony czas dla siebie, chwila relaksu, a także moment kiedy możemy się oddać przyjemności. Tempo życia jednak z dnia na dzień przyspiesza, co skutkuje tym, że klientka oczekuje szybkiej realizacji usługi. Stare przysłowie mówi, że jak coś będzie zrobione szybko, to nie będzie zrobione dobrze – ma to też swoje odniesienie przy stylizacji paznokci. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie: ile powinna trwać usługa manicure, a także, od czego zależy jej długość.

Ile trwa manicure hybrydowy?

Jak w przypadku większości usług odpowiedź brzmi – to zależy. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo na długość usługi wpływa mnóstwo czynników. Jak już wspomnieliśmy krótko nie znaczy dobrze, a długo też nie gwarantuje 100% zadowolenia. Aby móc znaleźć odpowiedź, dlaczego więc jeden manicure hybrydowy trwa 40 minut, a inny może trwać nawet 1,5 h musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

  1. Przygotowanie płytki

To najważniejszy etap stylizacji i jednocześnie zajmujący najwięcej czasu. Odsunięcie skórek zajmuje znacznie mniej czasu, niż ich odsunięcie, wyfrezowanie i wycięcie. Mimo że efekt może wydawać się podobny, to czas pracy ze skórkami w obu przypadkach będzie zdecydowanie różny. Od tego, jak przygotujemy płytkę zależy praca na kolejnych etapach stylizacji, dlatego warto to zrobić porządnie, nawet kosztem kilku minut dłużej.

  1. Nadbudowa płytki i przedłużanie paznokcia

Nasza naturalna płytka nie zawsze jest idealna, dlatego bardzo często przed nałożeniem koloru musimy pozbyć się wszystkich nierówności. Najczęściej wyrównujemy wszelkie ubytki poprzez delikatną nadbudowę paznokcia. To kolejny etap w manicure, który wydłuża czas usługi, ale znacznie przedłuża żywotność stylizacji. Kolejną sprawą jest kwestia długości, gdy przyjdziemy do salonu ze złamanymi lub krótkimi paznokciami, a marzymy o długich migdałach, to musimy uzbroić się w cierpliwość. To ile trwa uzupełnienie paznokci zależy od liczby ubytków. Jeden, dwa, a nawet 3 ubytki w czasie jednej wizyty to około 20-30 minut, które należy doliczyć do długości całej usługi.

Sprawdź nasze produkty:

  1. Długość paznokci

Oprócz przedłużania, które zwykle trochę zajmuje jest jeszcze jeden aspekt związany z długością paznokci. Ile trwa przedłużanie paznokci i malowanie hybrydą? Krótkie paznokcie opracujemy i pomalujemy zdecydowanie szybciej niż kilku centymetrowe migdały. Dłuższym paznokciom musimy poświęcić zdecydowanie więcej czasu, choćby dlatego, żeby prawidłowo rozłożyć produkt. Tak samo będzie wyglądać sytuacja ze zdobieniami, innymi słowy – im dłuższe paznokcie, tym dłuższy czas manicure.

  1. Niezdecydowanie klientek

O tym aspekcie często się zapomina, ale wizyta była o wiele szybsza, gdyby nasza klientka już na samym początku wiedziała, na jaki kolor czy długość się zdecydować. Często negocjacje i propozycje trwają całą wizytę i opóźniają ten najmilszy etap, jakim jest wybór i aplikacja koloru. Aby unikać takich sytuacji najlepiej, zapytać o szczegóły już przy rezerwowaniu terminu. Wtedy możemy się przygotować do wizyty i zarezerwować sobie więcej czasu np. gdy będzie robione zdobienie.

  1. Rozpraszacze

Kawka, herbatka, toaleta, a także korzystanie z telefonu w trakcie wykonywania usługi. To główne rozpraszacze w salonach kosmetycznych. Jako stylistyki doskonale rozumiemy, że wizyta u nas to często chwila oddechu dla klientki. Relaks relaksem, ale warto przestrzegać kilku zasad, które nie pozwolą na rozciąganie usługi w nieskończoność. Zaproponowanie kawy czy herbaty jest bardzo miłym gestem, jednak warto poprzestać na jednym napoju, inaczej będziemy co chwilę biegać po kolejne filiżanki. Problematyczna bywa też toaleta, najlepiej, aby klientka skorzystała przed i po wizycie, przerywanie stylizacji jest nie tylko niekomfortowe, ale też grozi ryzykiem zniszczenia tego, co już zrobiliśmy.

 

Jeżeli chodzi o to ile trwa zrobienie paznokci u kosmetyczki to oprócz wymienionych punktów, warto dodać, że wiele zależy też od naszych umiejętności – osoba mniej doświadczona spędzi nad stylizacją więcej czasu niż manicurzystka z 10-letnim stażem. Nie bez znaczenia jest nasze samopoczucie i stan zdrowia, dbajmy o odpoczynek, a z pewnością przełoży się to pozytywnie na naszą jakość pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Zasady ochrony danych osobowych