Aktualności, Manicure

Jak kleić cyrkonie i inne kryształki?

Kto z nas nie lubi bogatych, lśniących zdobień na paznokciach? Idealnie wpasowują się w sylwestrowe czy karnawałowe kreacje, ale w niewielkiej ilości bardzo zgrabnie urozmaicają manicure ślubny. Jednak ich poprawne przyklejenie może nie być tak intuicyjne, jak się wydaje. Jeśli podobają Ci się cyrkonie na paznokciach – jak przykleić je poprawnie dowiesz się z naszego wpisu!

 

Jak kleić cyrkonie na hybrydę?

 

Bardzo ważną kwestią klejenia tego typu ozdób jest ich jakość oraz staranność wykonania. Dlaczego? Zwykle sytuacja wygląda tak, że możemy nabyć nawet kilka tysięcy sztuk danych kryształków za parę złotych lub wybrać te droższe, których będzie zdecydowanie mniej w opakowaniu. Często tanie cyrkonie na paznokcie mają „denko” wykonane ze słabej jakości tworzywa, która źle będzie łapać bazę. To spowoduje, że nawet na najmocniejszym kleju błyskotka odpadnie pozostawiając na paznokciu tylko swoje dno. Taka sytuacja zwykle nie wystąpi w przypadku droższych diamencików, dlatego inwestujmy w dobre produkty nawet te najmniejsze!

Do klejenia cyrkoni będziemy potrzebować:

 

W zależności, jaki efekt chcemy uzyskać matowy czy błyszczący na tym etapie możemy już zdecydować. Tym razem wybraliśmy wykończenie matowe.

 

 

Krok 1:

Matowimy płytkę paznokcia Top no wipe, a później polerką o gradacji 180.

Krok 2:

Przez środek naszego paznokcia nakładamy bazę builder Clear. WAŻNE nie utwardzamy jej!

Krok 3:

Na mokrą bazę nasypujemy Magic Shardsy, cyrkonie, czy inne błyskotki, po czym patyczkiem drewnianym układamy tak, aby linia była równa i estetyczna.

Krok 4: (WAŻNE)

Tak przygotowaną stylizację utwardzamy w lampie przez 120 sekund. Większość problemów z trzymaniem cyrkoni na paznokciach wynika właśnie z za krótkiego czasu polimeryzacji. To samo tyczy się kryształków o nieregularnym kształcie lub tych mocno odbijających światło. Dlatego utwardzanie powinno trwać 2 minuty, aby linia światła dotarła w każdy zakamarek.

Krok 5:

Moczymy wacik bezpyłowy (dzięki jego strukturze nie pozostawi on niteczek na cyrkoniach) cleanerem i dociskamy do cyrkoni, aby cleaner dostał się w każde miejsce i pozbył się warstwy dyspersyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Zasady ochrony danych osobowych