Aktualności, Dla stylistki

Jak uzbierać bazę klientów, jako manikiurzystka?

Każda początkująca stylistka paznokci stawia pierwsze kroki we własnym biznesie i zmaga się z tym samym nurtującymi pytaniem – skąd brać klientów? Wiemy, że na samym początku to zwykle jest trudne zadanie i wymaga od nas sporo zapału. Zanim przedstawimy Ci nasze rady, warto zaznaczyć kilka kwestii.

 

  1. Dobra usługa=zadowolony (i co ważne powracający!) klient

Na usługi dobrej jakości zawsze będzie popyt. Tym samym, jeżeli zadbasz o każdy aspekt prowadzenia biznesu – raczej nie powinnaś mieć problemów ze zleceniami. Pamiętajmy, że zła informacja rozprzestrzenia się dwa razy szybciej niż ta dobra. Aby dobra opinia się rozeszła jak należy, powiększając nam grono potencjalnych klientek, należy o nią zadbać.  Na początek, bezwzględnie stawiajcie na jakość, zróbcie paznokcie mamie lub bliskiej przyjaciółce, tak, żeby były idealne. Bez pośpiechu, napięcia i stresu. Warto także informować klientki, że stylizacja zajmie wam tyle i tyle czasu, aby od razu mogły się przygotować. Tak „nastrojona” klientka pozwoli Ci wykonywać usługi w przyjaznej atmosferze, co sprzyja kreatywności, a także skupić na stronie technicznej i wizualnej. Z czasem czas wykonywania paznokci się zmniejszy, a wy będziecie kojarzone z dobra jakością.

 

  1. Wprawa wymaga czasu

Nie należy nastawiać się, że od razu będziemy robić paznokcie, szybko, sprawnie i niemal jak w fabryce. To zgubne podejście, które narzuca nam zazwyczaj absurdalne tempo, skutkujące pracą w stresie, co na dłuższa metę potrafi zabrać radość z całej wykonywanej pracy. Narzucenie sobie takich zasad może skutkować też niedociągnięciami, których nikt nie lubi, a w szczególności klientki! Lepiej zrobić kilka klientek perfekcyjnie, a dobra renoma szła w świat, niż 10 średnich.

  1. Zadbaj o socjale i zdjęcia

Ważną kwestią jest forma, w jakiej prezentujemy nasza prace na mediach społecznościowych. Zdjęcia są naszą wizytówką, a jednocześnie formą, z jaką potencjalny klient ma pierwszą styczność z naszymi pracami. Stylizację warto fotografować od początku powstawania np. paznokcie przed i po, paznokcie po nadbudowaniu, czy przed nałożeniem koloru. Warto zaznaczyć, że nawet najpiękniejsze paznokcie przy zrobieniu zdjęcia, że złej perspektywy potrafią odstraszyć i stracić swój urok. Dlatego zadbaj o odpowiednią scenerię i światło. Wiele początkujących manicurzystek wstydzi się zapytać o zrobienie zdjęcia, jednak nie powinniśmy się bać – to w końcu nie odłączona cześć poprawnego marketingu i naszej pracy.

 

  1. A może reklama?

Aby rozpromować nasze usługi powinniśmy rozważyć wykupienie reklamy. Narzędzia reklamowe w mediach społecznościowych takich, jak Instagram, Facebook, czy inne portale są bardzo rozbudowane, warto przejść szkolenie w tej kwestii, ponieważ dobrze ustawiona reklama to nie lada wyzwanie! Zasięg ustawionej reklamy nie może być przesadzony, należy ustawić ja zdroworozsądkowo. To kolejny sposób na to, jak znaleźć klienta.

 

  1. Serwisy bookingowe

Nie oszukujmy się większość z nas szuka usług przez internet. Nie inaczej jest w przypadku stylistek paznokci, dlatego warto być obecną na kilku lub większości aplikacji do rezerwowania wizyt. Booksy czy Moment to tylko niektóre z nich, ale nie należy też zapominać o tak podstawowych opcjach jak wizytówka Google, dzięki czemu klientki łatwo nas wyszukają i pokaże im się lokalizacja, czy numer telefonu. Daj się znaleźć!

 

To tylko niektóre ze sposobów, jak pozyskać klienta na usługi, jednak bardzo często dobra renoma i jakość usług stanowią najlepszą reklamę. Dlatego nie lekceważ poleceń od klientek, a także mocy marketingu szeptanego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Zasady ochrony danych osobowych