Aktualności, Dla stylistki

Na co zwrócić uwagę w salonie manicure?

Jak powinien wyglądać profesjonalny salon stylizacji paznokci? – na to pytanie odpowiada nasza Master Edukatorka Karolina Kurant.

 

  1. Certyfikaty, kursy i inne osiągnięcia

 

To, na co w pierwszej kolejności zwracamy uwagę po wejściu do salonu to certyfikaty. Zwykle wiszą one na ścianie w dość dobrze widocznym miejscu. Ściana nie musi być cała obwieszona dyplomami, ale ważne, żeby było ich choć kilka. Mogą to być certyfikaty, ze szkoleń stacjonarnych, ale też te wydrukowane z kursów online. Oprócz liczby osiągnięć powinniśmy spojrzeć na ich tematykę – czy są to pozycje ze szkoleń technicznych, czy z nail artu.

 

Certyfikaty, jakie możemy zobaczyć w gabinecie, potwierdzają kwalifikacje danej stylistki, dlatego jeśli widzimy kursy z samych zdobień, powinna nam się zapalić czerwona lampka. Tego typu szkolenia są jak najbardziej pożądane, jednak nie kosztem certyfikatów technicznych. Osiągnięcia tylko z nail artu świadczą o tym, że dana stylistka pięknie maluje zdobienia, ale może mieć problem z techniką.

 

Potwierdzeniem dobrej znajomości techniki są nie tylko certyfikaty, ale również zdobyte nagrody np. w mistrzostwach. Te wszystkie rzeczy, które właśnie wymieniłam  świadczą o profesjonalizmie i doświadczeniu danej stylistki.

 

  1. Ubiór stylistki

 

Kolejną rzeczą, na jaką zwracamy uwagę to ubiór stylistki. Powinien być on schludny, czysty i profesjonalny. Zawsze stylistka powinna być ubrana w dedykowany uniform do pracy, którym zdecydowanie nie bluzka z dżinsami. Oczywiście mundurek może być uzupełniony np. fartuchem lub innym typem osłony. Oprócz specjalistycznego ubioru każda stylistka musi mieć na sobie rękawiczki najlepiej, jeśli założy je przy klientce, bo wtedy mamy pewność, że były one nieużywane.

  1. Czyste stanowisko pracy

 

Zwróć uwagę jak wygląda miejsce pracy, przy którym będzie wykonywana stylizacja. Stół nie powinien być brudny, klejący oraz posiadać żadnych pozostałości po poprzedniej klientce. Każda profesjonalistka dba o porządek, tym samym nie znajdziemy na blacie żadnych zbędnych przedmiotów. To co powinniśmy zobaczyć to profesjonalne produkty do wykonania usługi (wszystko, czego potrzebujemy np. żel, ozdoby) oraz wysterylizowany pakiet narzędzi.

 

  1. Jednorazowe lub jałowe narzędzia

 

Pozostańmy przy sterylizacji oraz dezynfekcji i koniecznie spójrzmy na to, jakimi narzędziami pracuje nasza stylistka. Każda specjalistka w swoim fachu zaczyna pracę od otwarcia wysterylizowanego i jałowego pakietu do stylizacji paznokci. Znajdziemy w nim zwykle cążki, kopytko, frez, pilnik w bezpiecznym pakiecie, ale też inne przedmioty niezbędne do wykonania usługi. Nie dopuszczalna jest praca na poprzednio użytych narzędziach.  Dlatego zawsze zwracajmy uwagę, czy pakiet z autoklawu i pilnik został otwarty przy nas. Jeśli stylistka sięgnie po leżące luzem na stole cążki, powinniśmy zrezygnować z usługi. Nie wiemy, kto i ile razy korzystał takiego narzędzia  – odmów wykonania stylizacji dla swojego bezpieczeństw i zdrowia.

 

Mam nadzieje, że moje rady oraz wskazówki pomogą ci wybrać profesjonalna oraz bezpieczną stylistkę paznokci.

 

Nie chcesz czytać? Obejrzyj nasz film!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Zasady ochrony danych osobowych