Aktualności

Jak poprawnie czyścić pędzle?

Painty, spider gele, farby akrylowe, ale też po prostu lakiery czy żel – z tym na co dzień muszę mierzyć się nasze pędzle. Regularne czyszczenie pozwala na utrzymanie włosia w idealnej kondycji. W tym wpisie podpowiadamy, jak poprawnie czyścić pędzle po lakierze lub innych substancjach, aby służyły nam długo i wyglądały pięknie.

 

Jak czyścić pędzel do akrylu?

 

Zacznijmy od pędzla od akrylu. Kłopot tutaj, jaki się nam pojawia jest taki, że akryl zastyga samoistnie. Polimeryzacja przebiega poza naszą kontrolą, dlatego pracujemy szybko. Dobrze jest wyrobić sobie odruch czyszczenia pędzla przy każdym nabieraniu porcji produktu. Wkładamy narzędzie do pojemniczka z monomerem i rozczapierzamy go solidnie. Trzeba jednak uważać, aby za każdym razem przed włożeniem pędzla do monomeru przetrzeć go o czysty ręcznik papierowy. Po stylizacji bardzo dokładnie wypłucz pędzel w czystym liquidzie – nie w resztkach po ukończonej stylizacji, a w całkowicie nowym.

Jak zmyć żel z pędzelka?

 

W przypadku pędzla do żelu wystarczy dbać, aby się nie utwardził. Nie odkładamy go w pobliżu lampy LED lub UV, przy nisko osadzonej lampie oświetleniowej lub w miejscu, gdzie padają promienie słoneczne. Zwracajmy na to uwagę, bo utwardzonego włosia już nie uratujemy. Dbając o to, aby nie leżał w wymienionych miejscach nie mamy dużo pracy przy czyszczeniu. Przecieramy pędzel czystym, suchym wacikiem tak, aby na włosiu została cienka warstwa żelu.

 

A co z pędzlami do zdobień?

 

Pędzlem przeznaczonym do zdobień postępujemy podobnie, co z tym do żelu – trzymamy go z dala od światła lamp LED/UV, od światła lampy oświetleniowej lub słońca. Aby pozbyć się pigmentu z włosia wytrzyj pędzel w waciku z kroplą topu. Następnie powtórz to samo, ale w czystym, suchym waciku, tak aby resztki przez przypadek się nie utwardziły.

Pędzle, którymi malujemy przy użyciu farbek akrylowych lub akwarelowych musimy pamiętać, aby dobrze wypłukać farbę wodą. Trzeba jednak tutaj zwracać szczególną uwagę w trakcie malowania, ale też po zakończonej pracy. Raz na jakiś czas możemy zaaplikować oliwkę do skórek lub odżywkę do włosów. Włosie zostanie dłużej sprężyste, elastyczne i zwarte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Zasady ochrony danych osobowych