Aktualności, Dla stylistki

Jak radzić sobie z hejtem w branży beauty?

Większość z nas niejako żyje w internecie i w mediach społecznościowych. Nic dziwnego, że wiele dziedzin życia przeniosła się właśnie do sieci. Nie tylko spędzamy w internecie czas wolny, ale tez dbamy o rozwój naszego biznesu. Jako stylistka paznokci posiadanie fanpage na Facebooku czy profilu na Instagramie jest niemal koniecznością. Możliwość promowania swoich usług za darmo jest opcją, z której aż żal nie skorzystać. Jednak wiąże się to ze zgryźliwymi komentarzami dotyczących wzorów czy techniki wykonywanego manicure. Jak radzić sobie z hejtem? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

Jako stylistki spędzamy w mediach społecznościowych sporo czasu, wiąże się to głównie z prowadzeniem kont z własnymi pracami. Wszystkie fora, czy grupy tematyczne to zwykle bardzo dobre miejsce, aby otrzymać porady, wsparcie i życzliwość. Jednak pewnie też zauważyłaś, że coraz częściej są one wykorzystywane do dostarczania niemiłych wiadomości, brzydkich postaw, osobistych ataków i niezdrowej konkurencji. Dlatego pewnie większość z nas spotkała się  z negatywnymi komentarzami i innymi złośliwościami.

Jak radzić sobie z mową nienawiści?

 

Po pierwsze staraj się nie denerwować! Hejt to zwykle agresywna krytyka, dlatego zrób totalnie odwrotnie i nie daj się sprowokować piszącemu. Bądź chłodna, rzeczowa i prawdziwa. Reagując przesadnie emocjonalnie, dasz pole do popisu dalszym komentarzom, nie daj hejterowi tej satysfakcji! Kolejną najbardziej polecaną przeze mnie opcją jest zignorowanie hejtera. Brak odpowiedzi jest ucięciem dyskusji już na samym początku, dlatego nasza głowa będzie zdecydowanie spokojniejsza. Jednak ten sposób nie zawsze się sprawdzi, bo czasem oskarżenia piszącego nie będą mogły pozostać bez echa.

 

 

Jak reagować na hejt w internecie?

 

Oprócz tego nie tłumacz się ani nie przepraszaj pod negatywnymi komentarzami. W swoich wypowiedziach stawiaj jasne granice, podkreślaj, że jest to twoje zdanie i twoja opinia, więc nie będziesz ich dodatkowo wyjaśniać.

Wiem, że ciągłe czytanie uszczypliwych komentarzy może doprowadzić do myślenia, że wszystko robimy źle i jesteśmy beznadziejne w swoim fachu. Jednak pamiętaj, że zwykle słowa hejtera mają nam po prostu dopiec, a nie być radą dotyczącą np. techniki budowania płytki. Tym samym staraj się nie przejmować i przede wszystkim nie zmieniaj się przez takie komentarze! Zmiana nawyków czy stylu będzie dla hejtera największą nagrodą, dlatego nie daj mu tej satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Zasady ochrony danych osobowych