Aktualności

Kiedy warto iść do podologa?

Zdrowe, zadbane stopy oraz brak bólu i dyskomfortu, przy chodzeniu mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie nie tylko stóp, ale i całego organizmu. Dlatego coraz więcej osób odwiedza regularnie gabinety podologiczne, największą popularnością cieszą się one w okresie letnim. Jednak kiedy w życiu przeciętnego Kowalskiego przychodzi moment na wizytę u podologa? Jakie objawy lub czynniki powinny Nas do tego skłonić? Czy warto udać się do podologa, jeżeli nic się nie dzieje?

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

W każdym aspekcie dotyczącym zdrowia, bardzo często pojawia się stwierdzenie zwane profilaktyką, nie brakuję go również w podologii. Stopy często przebywają w specyficznych warunkach, są obciążone całym ciężarem ciała, dlatego trudno bez specjalistycznej wiedzy ocenić ich stan. Stwierdzenie „nie ma bólu – nie ma problemu” również nie jest prawdziwe. Dlatego dobrze udać się na konsultacje podologiczną, która pomoże nam ocenić stan stóp. Podolog po przeprowadzeniu wywiadu, obejrzeniu ich, może zweryfikować, w jakim stanie są stopy. Nawet jeżeli nic im nie dolega, może zalecić, odpowiednią pielęgnacje, dostosowaną do konkretnych stóp.

 

Kiedy wizyta u podologa będzie zasadna?

Jeżeli natomiast zauważymy zmiany na stopach, które mogą mieć postać różnych przebarwień, zaczerwień, zmieni się kolor paznokci lub pojawi się nadpotliwość, czy nieprzyjemny zapach to wtedy powinniśmy niezwłocznie udać się na wizytę do podologa. Każda zlekceważona zmiana na stopach, może być początkiem poważnych problemów, które szybko zdiagnozowane, mogą okazać się łatwe do wyleczenia. Niestety w większości przypadków  nie mamy kompetencji, aby poprawie wyleczyć się w domu –  dlatego tak ważna jest konsultacja z podologiem. Warto pamiętać, że przychodząc do gabinetu podologicznego, szukamy pomocy, dlatego nie powinniśmy się krępować ani wstydzić swojego problemu.

 

Choroby widoczne na stopach – nie ma się czego wstydzić

Doświadczony podolog w swojej pracy bardzo często spotyka się z różnymi zmianami chorobowymi, deformacją stóp, modzelami, nadpotliwością, a nawet wyciekami ropnymi. Dlatego z pewnością nie potrzeba obawiać się mówić o wszystkich swoich problemach. Pełna szczerość w gabinecie podologicznym oznacza szybsze wyleczenie problemu, oczywiście pod warunkiem stosowania się do zaleceń podologa.

 

Czy warto iść do podologa?

Chociaż wizyta w gabinecie podologicznym nie jest obowiązkowa, to z pewnością należy odwiedzić podologa, jeżeli chcemy zadbać o swoje stopy. Wszelkie zmiany na stopach wymuszają jak najszybszą wizytę, dzięki czemu można uniknąć większych problemów, bądź wizyt w innych gabinetach np. chirurgicznych. Stopy mamy tylko jedne, codziennie je eksploatujemy, dbajmy więc o to, żeby służyły nam jak najdłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Zasady ochrony danych osobowych