Aktualności, Manicure

Manicure hybrydowy tylko w salonie! Sprawdź dlaczego

Dostępność lakierów hybrydowych, lamp i innych akcesoriów niemal w każdej drogerii daje duże możliwości do tworzenia stylizacji w domu. Sam lakier hybrydowy wydaje się łatwym w użyciu, nieszkodliwym produktem – do złudzenia przypomina zwykłe malowanie lakierem do paznokci. Takie podejście często zachęca do wykonywania stylizacji w domu przez osoby niedoświadczone, które może skutkować licznymi problemami. Więcej o nich piszemy poniżej.

Hybryda w domu – to takie proste?

Jak już wspomnieliśmy malowanie hybrydą wydaje się super proste i intuicyjne. Jednak czy zaczynając stylizację, zdajemy sobie sprawę z tego, że lakier tego typu to nic innego, jak  produkt chemiczny, którego będziemy używać bezpośrednio na skórze i wokół niej? Oprócz właściwego korzystania z lakieru, powinniśmy też mieć wiedzę na temat anatomii paznokcia, aby w przypadku powikłań móc odpowiednio zareagować. Co więcej, bez zrozumienia chemii i anatomii naturalnego paznokcia nie wiemy, jak można przygotować płytkę do zabiegu lub usunąć hybrydę bez narażenia na uszkodzenia.

Do kwestii bezpieczeństwa dochodzi też wykrywanie pierwszych oznak chorób skóry i paznokci. Doświadczona stylistyka bez problemu wychwyci początkowe objawy np. zielonej bakterii, co może umknąć osobie niedoświadczonej. Domowa manicurzystka też bardzo często nie zna szczegółów dotyczących utwardzania lakieru, czy charakterystyki działania lamp LED i UV. Ważną kwestią jest też postępowanie z produktami po dacie przydatności – większość z nas nie wie jak je zutylizować.

Domowy manicure hybrydowy – sposób na szybki zarobek?

Większość z nas się spotkała z tym, że nasza znajoma, czy nawet członek rodziny oferował nam możliwość zrobienia paznokci, w domu, w atrakcyjnej cenie. Kwoty niższe nawet o połowę potrafią skusić każdego. Z pozoru wszystko wydaje się jak w bajce, niska kwota, spotkanie z koleżanką przy kawie, a przy tym wracamy z nowymi paznokciami. Niestety w praktyce nie mamy wiedzy, czy narzędzia zostały wysterylizowane, a także nakładany lakier jest produktem profesjonalnym, z odpowiednimi certyfikatami. Robienie paznokci w domu to nic innego jak ryzykowanie własnym zdrowiem w zamian za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych oszczędności.

Hybrydy w domu – czy warto?

Media, dermatolodzy, lekarze coraz częściej informują o wzroście liczby alergii powstających w wyniku stosowania w domu lakierów żelowych i akrylowych, przez co niektóre marki zostały usunięte z rynku przez Komisję Europejską. Bardzo często winę za zły manicure zrzucimy na produkt, a nie na niskie umiejętności naszej koleżanki. Zwykle jednak jest na odwrót – produkty posiadają liczne certyfikaty, a domowa stylistka czerpie wiedzę z internetu, w którym często pojawiają się nieprawdziwe informacje.

Profesjonalne produkty dla każdego?

Dawniej wiele marek profesjonalnych miało ścisłe kryteria sprzedaży oraz dostępności ich produktów. Było to postrzegane przez wiele stylistek, jako niedogodność, ponieważ zakupu można było dokonać wyłącznie po przedstawieniu ważnego certyfikatu branżowego. Ta rzekoma niedogodność była dobra dla branży, bo pomagała utrzymać profesjonalne produkty w rękach tych, którzy są odpowiednio przeszkoleni w zakresie ich bezpiecznej i skutecznej aplikacji.

 

Aktualnie w internecie możemy dostać niemal każdy produkt. Dziś kosmetyka profesjonalna jest dostępna dla każdego i nie trzeba mieć certyfikatu, aby je nabyć. Co więcej, stale rośnie dostępność produktów, które nie są dopuszczone do użytku w UE! Oznacza to, że jeśli zagraniczna firma nie zarejestrowała produktu w Europejskim Portalu Powiadomień o Produktach Kosmetycznych (CPNP), produkt nie może być legalnie sprzedawany w Europie. Chodzi tu głównie o kosmetyki chińskie, które często nie zostały właściwie przebadane, tym samym mogą uczulać.

 

To ilustruje problem zakupów online, ponieważ nie znając produktu, ani nie posiadając wiedzy chemicznej, nie mamy możliwości wyboru właściwego lakieru, który będzie w 100% bezpieczny. Poza tym często zakupione lakiery, czy żele często okazują się nie być tym, co znajdziemy w opisie aukcji np. lakier do paznokci z żelowym wykończeniem, nie jest żelem – to mała różnica, która okazuje się znacząca przy tworzeniu stylizacji.

 

Osoby wykonujące stylizacje po cenie w domowych warunkach są obecne na rynku od zawsze i najpewniej dopóki nie zwiększymy świadomości wśród klientek, nic się w tym zakresie nie zmieni. Jeżeli klientki będą wiedziały jakie zagrożenia czyhają na nie na kanapie u koleżanki, to dla własnego dobra wybiorą profesjonalny salon kosmetyczny, w którym będą miały pewność, że używane produkty są właściwe i przebadane, a paznokcie wykonuje doświadczona stylistka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.

Zasady ochrony danych osobowych

  • Marta

    Dostępność produktów profesjonalnych dla każdego i wszędzie jest chyba winą luk w naszym systemie prawnym a przede wszystkim producentów, którzy bez ograniczeń je sprzedają napędzając tym swoje zyski. Eskalacja nastąpiła w czasie pandemii, kiedy nasze dotychczasowe klientki mogły nabyć całe zestawy za ponad połowę ceny. I co? Teraz nikt nie odbierze im już możliwości zakupu. Klient to klient. Ważne, żeby kupił i żeby stan konta się zgadzał.